• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Co warto zwiedzić w Europie?

Co warto zobaczyć na Starym Kontynencie?
Być może przyroda Starego Kontynentu może wydawać się dla wielu nużąca, przynajmniej jeżeli porównać Europę z Ameryką Południową, to jednakże nie można powiedzieć, że nasze miasta są w jakiś sposób gorsze od takich miast, które są zlokalizowane na innych kontynentach. Chociaż i z tą przyrodą wcale nie jest tak, iż przykładowo europejskie góry są brzydsze – są gusta i guściki. Warto jednak pomyśleć w takim razie co w istocie warto zobaczyć. Powinniśmy się przede wszystkim skupić na miastach. Na początek naturalnie Polska… Fantastycznym miejscem do odwiedzenia jest Kraków, Poznań, ale również chociażby Kazimierz Dolny.
Warto przejechać się w Tatry i morze. Zasadniczo w Polsce raczej nie brakuje fajnych miejsc. Dla zwolenników wyjazdów za granicę na pewno można polecić wycieczki last minute do czeskiej Pragi. Należy otwarcie napisać, iż Praga jest ładnym miastem – wartym przynajmniej trzech dni intensywnego zwiedzenia. Warto jednakże postarać się pozostać w Pradze trochę dłużej, aby móc chłonąć atmosferę metropolii. Jeśli wziąć pod uwagę krótsze wycieczki, bardzo interesującym miejscem jest Czeski Krumlov. Zapewne niewielu mieszkańców Polski kojarzy tę miejscowość – bez dwóch zdań jedno z najbardziej klimatycznych miast w Europie.
Na większą uwagę zasługują także niemieckie miasta. Czyli choćby Berlin – zlokalizowany niedaleko polskiej granicy. Berlin to w tym momencie spora metropolia, w końcu jest stolicą RFN. Jednakże w porównaniu do na przykład Monachium, Berlin nie wygląda wcale na bardzo bogate miasto – przynajmniej jeśli wziąć pod uwagę niemieckie realia. Fantastycznym miejscem na wycieczkę jest także Amsterdam – zwłaszcza stolica Holandii powinna podobać się młodym osobom. Tego typu miast oraz miasteczek można wymieniać bardzo wiele. To pokazuje, iż nie ma bardziej zróżnicowanego kontynentu, aniżeli Europa. To w 100% pewnik.

Categories: Turystyka

Comments are closed.